Modulové stavby

Ptáte se proč jsou naše stavby „CHYTRÉ“? Tady je odpověď:

ENERGETICKÁ NÁROČNOST

Naším cílem je nabídnout zákazníkům vysoce kvalitní a pohodlné bydlení. Nízkoenergetická třída náročnosti je v dnešní době již samozřejmostí a jistým standardem. Naše modulové stavby jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a jsou navrženy tak, aby náklady na jejich provoz byly co nejnižší, potřeba tepla našich staveb nepřesahuje 50kWh/m2 za rok a spadá tedy do kategorie A -mimořádně úsporná. Navíc na zateplení modulů používáme pouze a výhradně dřevovláknité izolace PAVATEX – díky tomu vtniká difúzně otevřená konstrukce stavby.

 

PROVEDENÍ STAVBY

Základním stavebním prvkem jsou KVH hranoly, které  tvoří konstrukci jednotlivých panelů. Velkou výhodou KVH hranolů je tvarová stálost, která je stanovena požadavkem na vlhkost 15+-3%. Při uvedené vlhkosti je dřevo přirozeně chráněno proti napadení dřevokaznými škůdci.
Celá konstrukce je vyplněna tepelnou izolací KNAUF. Jedná se o skelnou vlnu, která má výborné akustické, izolační a nehořlavé vlastnosti. Výrazně přispívá ke zvýšení koeficientu nehořlavosti stěny a snižuje tepelné ztráty domu.
Z vnitřní strany je potom konstrukce zaklopena OSB deskami, které mají vysokou pevnost, požární odolnost a velkou vlhkuvzdornost. Všechny spoje jsou přelepeny extrémně odolnými Airstop páskami, k zajištění parobrzdného efektu celé konstrukce.
Vnější opláštění panelu je tvořeno dřevovláknitými deskami Pavatex Difutherm.  Jejich hlavní předností  je díky řádné objemové hmotnosti schopnost tepelné akumulace, která zabraňuje v interiéru letnímu přehřívání a rychlému vychladnutí v podzimních a zimních měsících. Díky difúzní propustnosti těchto izolací umožňuje konstruovat difúzně otevřené skladby obvodových plášťů dřevostaveb a střešních plášťů.

…skladba obvodové stěny při výrobě na naší dílně…

ZAKLÁDÁNÍ STAVEB

Díky moderním technologiím jsou možné 3 způsoby založení stavby – základová deska, betonové patky nebo zemní vruty. Díky těmto možnostem je možné umístit stavbu téměř do každého terénu. S výběrem vhodného založení stavby na vašem pozemku, Vám rádi poradí naši specialisté.

VYBAVENÍ STAVEB

Naše stavby jsou dodávány jako stavby na klíč jsou určeny k okamžitému nastěhování. Do modulových staveb máme navržené kompletního zařízení interiéru. Nábytek v modulech je sestaven našim architektem a je důkladně promyšlen  do posledního detailu. Zákazník si pak může sám zvolit, zda si nechá modul dodat s kompletním vybavením nebo si nábytek zajistí sám.

…nábytek a vybavení modulu je doladěno do posledního detailu, nechybí dostatek úložného prostoru, sklopná postel nebo otočná televize…